Náš tým


Hamish Weir

Majitel

Národnost: novozélandská
Miluje: kávu, hudbu, rodinu (nemusí být nutně v tomto pořadí :)
Počet navštívených zemí: 25+
Chtěl by: Pokračovat v sebevzdělávání, jak jen to je možné
Začal učit: 2001

Hamish ukončil bakalářské studium v oboru Film a Mediální studia na University of Otago v roce 2000. Poté se vydal na tříměsíční cestu na Tchaj-wan, kde nakonec zůstal 6 let! Na Nový Zéland se vrátil v roce 2007 a vystudoval zde magisterský obor Aplikovaná lingvistika. Během této doby poznal svou budoucí ženu Renatu a v roce 2011 se odstěhoval do České republiky. Hamish a Renata založili v roce 2013 jazykovou školu Lingua Connect, nyní přejmenovanou na Fantail s.r.o.

Renata Weir

Spolumajitelka, lektorka

Národnost: česká
Miluje: svou rodinu, cestování, sport, hudbu, četbu a dobré jídlo
Počet navštívených zemí: 20+
Chtěla by: cestovat a vytvářet motivující prostředí pro vzdělávání
Začala učit: 2006

Renata ukončila magisterský titul v oboru středoškolské učitelství Psychologie a tělesné výchovy na FTVS UK v roce 2008. V témže roce získala doktorský titul PhDr. Během svých studií strávila v rámci programu Erasmus jeden semestr na univerzitě v Halmstadu ve Švédsku a začala učit angličtinu v dětské jazykové škole v Praze. V roce 2009 odcestovala na Nový Zéland, kde studovala angličtinu a pracovala jako učitelka v mateřských školách a trenérka atletiky. Během této doby také poznala svého nastávajícího manžela Hamishe. Po návratu z Nového Zélandu začala Renata pracovat jako učitelka společenských věd a tělesné výchovy na gymnáziu v Praze a zároveň také jako učitelka angličtiny dětí 1.-9.tříd na základní škole ZŠ nám. Curieových. Na základní škole působila až do odchodu na mateřskou dovolenou v roce 2015. Renata a Hamish společně založili v r. 2013 jazykovou školu Lingua Connect (2013), kterou přejmenovali na Fantail s.r.o. (2018).

Adéla Vaculíková

Lektorka

Národnost: česká
Miluje: rodinu, jazyky, cestování, kulturu, umění
Chtěla by: věnovat celý život vzdělávání druhých a předávat nabyté zkušenosti a znalosti
Začala učit: 2004

V minulosti žila Adéla delší dobu v několika různých zemích. Během svého cestování, což byl jeden z jejich největších koníčků, získala v UK certifikáty CAE a CPE a kvalifikovala se jako TESOL lektorka. Rovněž složila státní zkoušky z angličtiny a němčiny. V ČR učila angličtinu v několika jazykových školách na Moravě. Poté se rozhodla se svým manželem přestěhovat na Kypr, kde téměř 6 let vyučovala v místních jazykových školách angličtinu studenty všech věkových kategorií. Věnovala se přípravě studentů na cambridgské zkoušky jako je Starters, Movers, Flyers, KET, PET, FCE a IELTS. Krátce po návratu do ČR se přestěhovala do Prahy a začala pracovat na pozici lektorky pro naši jazykovou školu Fantail (tehdy Lingua Connect), kde vyučuje děti a dospělé.

Barbora Pencová

Lektorka

Národnost: česká
Miluje: svou bláznivou rodinu, cestování, jógu, studium jazyků, zmrzlinu, kávu a usměvavé lidi
Počet navštívených zemí: Velká Británie, Irsko, Španělsko, Portugalsko, Itálie, Chorvatsko, Švédsko, Švýcarsko, Maďarsko, Německo… zejména Evropa
Chtěla by: dělat lidem radost
Začala učit: 2015

V červnu 2018 ukončila Bára magisterské studium oboru Výroba léčiv na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Minulý rok strávila v rámci výjezdního programu Erasmus+ 5 měsíců ve Španělsku, kde také napsala svou první diplomovou práci. Během studia si mimo jiné přivydělávala učením angličtina (hlavně ve školce) a postupně zjišťovala, že židlička v kanceláři farmaceutické firmy zrovna není to, co by ji lákalo. Proto se rozhodla pustit se v červenci do měsíčního TEFL kurzu, a tím odstartovala dráhu učitelky angličtiny :).

Varvara Ponomareva

Lektorka

Národnost: ruská
Miluje: Salsu, koně, knihy
Počet navštívených zemí: Kyrgyzstan, Ukrajina, Turecko, Francie, Švýcarsko, Itálie, Německo, Černá Hora, Rakousko, Španělsko
Chtěla by: aby byli studenti spokojeni a z hodin odcházeli obohaceni
Začala učit: 2010

Varvara žije v Praze od roku 2007. V roce 2017 dokončila magisterský program v oboru čeština pro cizince na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Nyní zde pokračuje v doktorském studiu, zabývá se didaktikou českého jazyka. Mimoto působí na pozici šéfredaktorky časopisu Nová čeština doma a ve světě.

Zašlete nám dotaz