Náš tým


Hamish Weir

Majitel

Národnost: novozélandská
Miluje: kávu, hudbu, rodinu (nemusí být nutně v tomto pořadí :)
Počet navštívených zemí: 25+
Chtěl by: Pokračovat v sebevzdělávání, jak jen to je možné
Začal učit: 2001

Hamish ukončil bakalářské studium v oboru Film a Mediální studia na University of Otago v roce 2000. Poté se vydal na tříměsíční cestu na Tchaj-wan, kde nakonec zůstal 6 let! Na Nový Zéland se vrátil v roce 2007 a vystudoval zde magisterský obor Aplikovaná lingvistika. Během této doby poznal svou budoucí ženu Renatu a v roce 2011 se odstěhoval do České republiky. Hamish a Renata založili v roce 2013 jazykovou školu Lingua Connect, nyní přejmenovanou na Fantail s.r.o.

Renata Weir

Spolumajitelka, lektorka

Národnost: česká
Miluje: svou rodinu, cestování, sport, hudbu, četbu a dobré jídlo
Počet navštívených zemí: 20+
Chtěla by: cestovat a vytvářet motivující prostředí pro vzdělávání
Začala učit: 2006

Renata ukončila magisterský titul v oboru středoškolské učitelství Psychologie a tělesné výchovy na FTVS UK v roce 2008. V témže roce získala doktorský titul PhDr. Během svých studií strávila v rámci programu Erasmus jeden semestr na univerzitě v Halmstadu ve Švédsku a začala učit angličtinu v dětské jazykové škole v Praze. V roce 2009 odcestovala na Nový Zéland, kde studovala angličtinu a pracovala jako učitelka v mateřských školách a trenérka atletiky. Během této doby také poznala svého nastávajícího manžela Hamishe. Po návratu z Nového Zélandu začala Renata pracovat jako učitelka společenských věd a tělesné výchovy na gymnáziu v Praze a zároveň také jako učitelka angličtiny dětí 1.-9.tříd na základní škole ZŠ nám. Curieových. Na základní škole působila až do odchodu na mateřskou dovolenou v roce 2015. Renata a Hamish společně založili v r. 2013 jazykovou školu Lingua Connect (2013), kterou přejmenovali na Fantail s.r.o. (2018).

Adéla Vaculíková

Lektorka

Národnost: česká
Miluje: rodinu, jazyky, cestování, kulturu, umění
Chtěla by: věnovat celý život vzdělávání druhých a předávat nabyté zkušenosti a znalosti
Začala učit: 2004

V minulosti žila Adéla delší dobu v několika různých zemích. Během svého cestování, což byl jeden z jejich největších koníčků, získala v UK certifikáty CAE a CPE a kvalifikovala se jako TESOL lektorka. Rovněž složila státní zkoušky z angličtiny a němčiny. V ČR učila angličtinu v několika jazykových školách na Moravě. Poté se rozhodla se svým manželem přestěhovat na Kypr, kde téměř 6 let vyučovala v místních jazykových školách angličtinu studenty všech věkových kategorií. Věnovala se přípravě studentů na cambridgské zkoušky jako je Starters, Movers, Flyers, KET, PET, FCE a IELTS. Krátce po návratu do ČR se přestěhovala do Prahy a začala pracovat na pozici lektorky pro naši jazykovou školu Fantail (tehdy Lingua Connect), kde vyučuje děti a dospělé.

Barbora Pencová

Lektorka

Národnost: česká
Miluje: svou bláznivou rodinu, cestování, jógu, studium jazyků, zmrzlinu, kávu a usměvavé lidi
Počet navštívených zemí: Velká Británie, Irsko, Španělsko, Portugalsko, Itálie, Chorvatsko, Švédsko, Švýcarsko, Maďarsko, Německo… zejména Evropa
Chtěla by: dělat lidem radost
Začala učit: 2015

V červnu 2018 ukončila Bára magisterské studium oboru Výroba léčiv na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Minulý rok strávila v rámci výjezdního programu Erasmus+ 5 měsíců ve Španělsku, kde také napsala svou první diplomovou práci. Během studia si mimo jiné přivydělávala učením angličtina (hlavně ve školce) a postupně zjišťovala, že židlička v kanceláři farmaceutické firmy zrovna není to, co by ji lákalo. Proto se rozhodla pustit se v červenci do měsíčního TEFL kurzu, a tím odstartovala dráhu učitelky angličtiny :).

Emily Dignan

Lektorka

Národnost: americká
Miluje: čtení, procházky, hudba, jídlo
Počet navštívených zemí: 7
Chtěla by: více cestovat!
Začala učit: 2018

Emily získala bakalářský titul v základním a speciálním vzdělávání na univerzitě St.Louis v roce 2018. Od dětství snila o tom, že se jednou stane učitelkou. Během studií strávila hodně času učením dětí a dospívajících a prací na letních táborech. Po dokončení školy chtěla Emily vyzkoušet něco nového, a tak se rozhodla odcestovat do zahraničí a učit angličtinu. Do Prahy dorazila na začátku září 2018 a zamilovala si to tady. Je nadšená, že může prohlubovat své pedagogciké dovednosti a objevovat svět kolem sebe.

Vincent Gogo

Lektor

Národnost: americká
Miluje: Malování, kreslení, čtení, hudbu, sport
Počet navštívených zemí: Kanada, Mexiko, Peru, Německo, Itálie, Chorvatsko
Chtěl by: Cestovat a objevovat Evropu, vytvořit portfolio maleb a obrazů inspirovaných evropským prostředím.
Začala učit: 2011

Jmenuji se Vincent Gogo. Jsem učitel z Chicaga v USA. Do Prahy jsem přijel s vášní učit a dělat umění. Mezi mé nejsilnější stránky patří vytvářet během vzdělávání dětí bezpečné, zábavné a nezapomenutelné prostředí. Jsem velmi trpělivý a dětem vždy naslouchám. Lehce se přizpůsobuji stresovým situacím, které mohou během vzdělávacího procesu nastat. Rád pracuji s různými skupinami lidí. Moje profesní zkušenost a 7 let výuky na různých školách ze mne utvořila nadšeného lektora, kterým dnes jsem.

Gabi Webb

Lektorka

Národnost: americká
Miluje: kávu, francouzské buldočky a svou rodinu a přátelé
Počet navštívených zemí: 15+
Chtěla by: pokračovat v rozšiřování obzorů jako lektorka angličtiny v České republice
Začala učit: 2017

Gabi pochází z Jacksonu, Mississippi v USA. V roce 2016 získala bakalářský titul v oboru Základní vzdělávání s vedlejším zaměřením na umění a v roce 2017 magisterský titul v oboru Tvorba studijních plánů a instrukcí pro výuku dětí s lehkým a středně těžkým zdravotním postižením na University of Mississippi. Její vášní je výuka dětí, a proto se v srpnu 2017 přestěhovala do Prahy, kde získala TEFL certifikaci. Pro Fantail s.r.o. začala Gabi učit na podzim 2017 a práce lektorky angličtiny ji velmi baví.

Jesica Pamela Perea

Lektorka

Národnost: mexicko-americká
Miluje: skoro všechno a všechny. Ráda poznává nové kultury a lidi.
Počet navštívených zemí: 7
Chtěla by: více cestovat a učit se z této zkušenosti
Začala učit: 2008 jako učitelka v mateřské školce, od roku 2016 jako lektorka angličtiny

Jesica se narodila v Mexiku, ale přes 20 let žila v oblasti Chicaga. Jesica ukončila bakalářské stadium Obchodního marketinku se zaměřením na obchod v květnu 2015 a poté odcestovala do Amsterdamu, kde pracovala jako dobrovolník v hostelu. Po ukončení dobrovolnické práce se vrátila na nějakou dobu zpět do USA, aby splatila univerzitní stadium. Pracovala zde více jak rok pro firmu Bosch. Přestože ji práce bavila, táhlo ji to zpět do Evropy, kde by byla blíž svým kamarádům a rodině. Svůj čas věnuje sebevzdělávání a miluje práci s dětmi, které učí angličtinu. Jak sama dodává, udržuje to její život příjemně okořeněný :).

Kristin Gleason

Lektorka

Národnost: americká
Miluje: kávu a četbu
Počet navštívených zemí: Ne dost! (6+)
Chtěla by: vidět celou Evropu
Začala učit: 2017

Kristin vystudovala Speciální pedagogiku na University of Illinois, kde odpromovala v roce 2018. V létě 2018 učila studenty s autismem (18-22 let) na střední škole v Chicagu a v září se přestěhovala do Prahy, kde absolvovala TEFL kurz se zaměřením na výuku dětí a dospívajících. Ráda poznává nové studenty a vytváří pro ně motivující a kreativní prostředí.

Varvara Ponomareva

Lektorka

Národnost: ruská
Miluje: Salsu, koně, knihy
Počet navštívených zemí: Kyrgyzstan, Ukrajina, Turecko, Francie, Švýcarsko, Itálie, Německo, Černá Hora, Rakousko, Španělsko
Chtěla by: aby byli studenti spokojeni a z hodin odcházeli obohaceni
Začala učit: 2010

Varvara žije v Praze od roku 2007. V roce 2017 dokončila magisterský program v oboru čeština pro cizince na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Nyní zde pokračuje v doktorském studiu, zabývá se didaktikou českého jazyka. Mimoto působí na pozici šéfredaktorky časopisu Nová čeština doma a ve světě.

Zašlete nám dotaz